Tesla’dan 50 Bin Konutluk Sanal Enerji Santrali

Now Reading
Tesla’dan 50 Bin Konutluk Sanal Enerji Santrali

Avustralya’da dünyanın en büyük pinini inşa eden ve yakın zamanda pili çalıştıran Tesla büyüme yolunda yeni adımlar atacak. Dünyanın en büyük lityum-iyon pili, Güney Avustralya’daki şebekeye elektrik dağıtmaya başlamıştı. Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın inşa ettiği 100 megavatlık pil, resmi olarak 01.12.2017 tarihinde günü aktive edilmişti.

Tesla Avustralya’da 50 Bin Konutluk Sanal Enerji Santrali Oluşturuyor. Tesla’nın yardımıyla konutlar hem Enerji toplayacak hemde depolayacak. Güney Avustralya Eyaleti, güneş enerjisini en etkin şekilde üretmek ve depolamak ve kullanmak için devrim niteliğinde bir projeye imza atıyor. Güneş Pillerini tek bir yerde kullanmak yerine 50.000 konut üzerinde kullanıp, bunları birbirine bağlayarak bir enerji hattı inşa etmek istiyor.

Bu güneş enerjisini depo edecek 50.000 evin önümüzdeki dört yıl boyunca 250MW enerji sağlayarak; devletin günlük ortalama enerji gereksinimlerinin yaklaşık% 20’sini karşılaması planlanıyor. Bu haliyle dünyanın en büyük sanal enerji santrali kurulmuş oluyor. Avustralya hükümeti, ülkenin güneyinde kurulacak sanal santral için her bir eve 500 dolar olmak üzere 25 milyon dolar yatırım yapacak. Santralden elde edilen enerji de hava koşulları nedeniyle sık yaşanan elektrik kesintilerine karşı kullanılacak.


Bağlan bize
Connect With Us
Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın