Xiaomi Mi 4 inceleme ve teknik özellikleri

Now Reading
Xiaomi Mi 4 inceleme ve teknik özellikleri

Çin’in önde gelen akıllı telefon firmalarından biri olan Xiaomi’nin, dünyanın en hızlı telefonu olarak piyasaya sürdüğü Xiaomi Mi 4 bu yazımızda incelemeye çalışacağız. Özellikleri ve fiyat etiketi ile dikkat çekiyor.  Sony, HTC, Samsung gibi ünlü üreticilerle kıyaslandığında fiyatın çok uygun olduğu söylenebilir.

Telefonun kenarlarında metal çerçeve kullanılmış. 8.9mm kalınlıkta olan cihaz, ortalama bir değerde sayılabilir.Alt kısmında verilen yassılık tek elle kullanım için kolaylık sağlıyor.

Telefon 5 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde bir IPS ekrana sahip. Xiaomi’nin kendi özelleştirdiği AOSP tabanlı MIUI arayüzünü kullanmakta. Bu arayüz ağır bir şekilde özelleştirilmiş olup aynı zamanda yüksek bir RAM ihtiyacı duymakta. Fakat telefonun size sunduğu 3GB RAM bu yazılımın hiçbir şekilde telefonu yük altında bırakmayacağı anlamına gelmekte.

MIUI, kullanıcılar tarafından her köşesinin özelleştirilebildiği, marketinde bir çok farklı tema desteği barındıran bir arayüz. Arayüz hoş, renkli ve düz görünümü ile dikkatleri üzerine çekerken, bazı sayfalarının Çince oluşu sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir.

Arka tarafında 13MP’lik f/1.8 diyaframlı bir kameraya yer verilirken ön tarafına ise 5MP’ lik bir selfie kamerası konumlandırılmış.

Xiaomi Mi 4’te Android 4.4.3 KitKat işletim sistemi üzerine giydirilmiş.

2.5 Ghz hızında çalışan Snapdragon 801 işemcisi ile birlikte gelen 3GB Ram ve 16/64GB dahili depolama ile karşımıza çıkıyor.

3080 mAh pil yeterli gibi görünüyor. Telefonun özel arayüzü ve güçlü işlemcisinin pil ömründe önemli etken olduğunu düşünürsek, kullanılan bataryanın yeterli olup olmadığı kullanıldıkça daha net belirecektir.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın