Now Reading
Live Photos! Hareketli fotoğraflar webde görünebilecek

iPhone 6S serisi ile gördüğümüz hareketli fotoğraflar mobile platformlardaki hakimiyetini bir üst kademeye çıkartıyor. Kullanıcının sadece kendi telefonuna mahkum kalan bu özellik kullanıcılarım mırıldandığı konulardan birisi idi.

İlk olarak Google kendi Fotoğraflar iOS uygulamasına güncelleme yaparak Livephotos özelliğine destek vermeye başlamıştı. Sonrasında ise Tumblr kendi yazılım geliştirme aracı ile sitelerine Live Photos entegrasyonunu mümkün kılmıştı ancak yaygın bir entegrasyon aracı mevcut değildi.

Apple yetkililerin kullanıcıların tepkilerini göz ardı etmeyip web tarafında adım attığını duyurdu. Apple, JavaScript API‘sı sayesinde fotoğraf ve videonun karşımı olan hareketli fotoğraf görebiliyorduk.

Apple dün itibariyle geliştirici portalına güncelleme yaptı ve LivePhotosKit adıyla yeni bir JavaScript arayüzü ekledi. Geliştiriciler Live Photos içerikerini bir döküman nesnesi olarak ekleyebilecek ve ne kadar süre ile oynatılacağını veya nasıl oynamaya başlayacağını belirleyebilecek. Apple yeni arayüzün hemen tüm masaüstü ve mobil tarayıcılarda uyumlu bir şekilde çalışacağını ifade ediyor.

Dip not olarak belirtmekte fayda var; henüz tam anlamıyla arayüz faaliyete geçmiş değil. Live Photos içerikerini sitenize entegre etmek için Google’ın GIF çevirici Motion Stills uygulaması halen en popüler alternatif durumda.

Tepkimizi gösterelim😎
İşte bu
0%
İyi
0%
İdare eder
0%
Belki ilerde
0%
Bu olmamış!
0%
Yorumlar
Leave a response

Bir Cevap Yazın